Po rocznej przerwie na trasy Małopolski znów wyruszą załogi, startujące w Rajdzie Polskim Historycznym. 11 edycja zawodów, które rozegrane będą w 22-25 czerwca, będzie finałową Rundą Pucharu Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. W rajdzie startować mogą załogi w samochodach wyprodukowanych przed 31.12.1990, podzielone będą na cztery grupy, uwzględniające wiek auta.
W tym roku organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego zapraszają także amatorów turystyki motoryzacyjnej, dla których prowadzona będzie odrębna klasyfikacja GT. Zgłoszone samochody muszą być wyprodukowane przed 31.12.1998 rokiem. Uczestnicy pokonają identyczną, jak uczestnicy jadący na regularność, ponad 800 – kilometrową trasę, jednak bez szczegółowych pomiarów regularności przejazdów. Obowiązywać ich będą jedynie czasy wjazdów na poszczególne Punkty Kontroli Czasu. To gratka dla miłośników tej formy turystyki, okazja do zobaczenia rajdu „od środka”. Trasa 11 Rajdu Polski Historycznego liczyć będzie dokładnie 814,9 kilometra, baza zawodów tradycyjnie będzie Hotel Soray w Wieliczce.
Atrakcją dla kibiców i miłośników aut historycznych będzie start do rajdu w czwartek 22 czerwca (godz. 20), zlokalizowany przy Tauron Arena Kraków. Załogi wyruszą na pierwszy, krótki ale widowiskowy odcinek z pomiarem regularności, zlokalizowany wokół Tauron Areny Kraków, skąd przejadą na trasę prowadzącą m.in. przez Brzegi i Węgrzce Wielkie – znane OS z Memoriałów Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Etap 1 zakończy się wieczorem w Wieliczce. W piątek 23.06 wystartuje 2 Etap Rajdu; tym razem startujące samochody będzie można oglądać o godz. 8 pod kompleksem sportowym Solne Miasto w Wieliczce bądź kilka minut później na wielickim rynku. Trasa etapu poprowadzi najpierw na południe do Czchowa, gdzie zaplanowano postój, następnie na zachód do Zawoi, gdzie pierwsza załoga powinna pojawić się ok. godz. 15. O 21:30 uczestnicy powinni zameldować się na mecie etapu w Hotelu Soray. Sobota 24.06 to poranny start (godz. 8) spod Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego (Wieliczka, ul. Jedynaka) i wędrówka m.in. przez Czernichów do Trzebini.
Więcej: www.rajdpolskihistoryczny.pl
#rajdy #rajdyhistoryczne #pzm #rajdpolskihistoryczny