W dniach od 5 do 9 sierpnia w Piekoszowie pod Kielcami odbędzie się FIM Enduro Vintage Trophy 2025. Na trasie zobaczymy silną reprezentację Polski.
Choć oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na środę, w bazie już teraz panuje intensywny ruch. Blisko 234 zawodników dopina ostatnie szczegóły, przygotowując swoje maszyny do startu.
W tegorocznej edycji zmierzą się ze sobą:
- 11 zespołów w klasyfikacji Vintage Trophy, w tym jedyna polska ekipa: Ryszard Augustyn, Grzegorz Chorodyński i Wojciech Rencz.
- 29 zespołów w Silver Vase, gdzie Polskę reprezentują aż 3 drużyny: Silver Vase Team Poland (Marian Augustyn, Michał Kasztelan, Maciej Gąsienica-Ciaptak), Klub Motorowy Cross w Lublinie (Piotr Więckowski, Robert Więckowski, Marcin Żarnowski) oraz Team WSK (Wojciech Brzuśnian, Marcin Nikiel, Krystian Cembała).
- 20 zespołów klubowych (Club Team), z których jeden będzie reprezentował nasz kraj: Olek Motocykle Classic Enduro Team (Aleksander Gwóźdź, Andrzej Wantulok, Adam Kasprzycki).
A to nie wszystko! W rywalizacji indywidualnej na liście startowej widnieje aż 16 Polaków na 52 zawodników: Marek Grzesikowski, Michał Walasek, Marcin Wrzesień, Maciej Szuta, Marcin Sideł, Michał Korpas, Dariusz Kamiński, Wojciech Kubicki, Hubert Kochanowski, Tomasz Gaweł, Sebastian Borczuch, Arkadiusz Grzywna, Marek Kądzioła, Piotr Walusiak, Wiesław Koźlik oraz Eliasz Dawidson.
Pogoda sprzyja, trasa jest pieczołowicie przygotowywana, a my z niecierpliwością wyczekujemy środowego startu. To będzie niezapomniane święto, którego nie możecie przegapić!

Czym jest FIM Enduro Vintage Trophy?
FIM Enduro Vintage Trophy (EVT) to coroczne międzynarodowe zawody pod patronatem Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM), które przyciągają entuzjastów historycznych motocykli. To impreza, która celebruje dziedzictwo sportów terenowych, gromadząc zawodników na kultowych maszynach z lat 70. i 80. Tym razem, dzięki współpracy z PZM i KTM NOVI Korona Kielce, to wydarzenie odbędzie się właśnie w Polsce.


